Dumb All Over

מאיפה אתחיל? אני צריך לחפש עבודה חדשה כי אין לי עבודה עכשיו. אין לי כוח לספר את כל הסיפור, אני רק אכתוב שמי שהיה הבוס שלי הוא אדם הלוקה בנפשו ובמוחו ברמות הכי הזויות וקשות שקיימות. אני מאחל לו, מכל ליבי, בריאות נפש איתנה וחזקה, כי זה משהו שאין לו. ההתנהגות שלו בשיחה האחרונה שלנו הייתה פשוט פסיכותית, והדבר המפחיד הוא זה שאף אחד לא שם לב. זה מפחיד מאוד שבנאדם משקר במצח נחושה אפילו בלי למצמץ. אני לא אתפלא אם הוא האמין לכל מה שהוא אמר. רק חבל לי שאני זה שיצא רע מכל הסיפור הזה. אבל יש לי מזל שהייתי אהוב ומוערך ע״י החברים שלי שם, ושהם מכירים את הטיפוס, אז לפחות מאמינים לי. אז תהיה בריא, תטפל בעצמך, ואז תלך להתקעווד. אני מקווה לא לראות אותך יותר לעולם.

אני אכתוב את הקלישאה הכי קלישאתית שכל מי שפוטר אי פעם אמר – הוא עשה לי טובה. אבל בגדול אני מרגיש שזה באמת נכון. לא רק שמיציתי את התפקיד וגם מיציתי לעבוד תחתיו, מיציתי בכללי את עולם הטלוויזיה והבנתי שהשיט הזה ממש אבל ממש לא בשבילי. אני לא אפסול עבודה בתחום בעתיד אבל לא באותו תפקיד. סזיפי וכפוי טובה מידי. ותמיד הבוסים פסיכופתיים. לא בשבילי. לא מקובל! אני רוצה משהו שעם העבודה הקשה תבוא גם ההערכה. אני רוצה להרגיש ולהיות מוערך, ולא פיסת זבל שניתנת להחלפה במחי כף. לכו תזדיינו חברה מסריחה גם ככה אף אחד לא רואה את התוכן המסריח שלכם, רק את מה שממש זבל.

אז בשלושה שבועות האחרונים מה שאני עושה זה בעיקר לנסות להרפא מההלם שנכנסתי אליו, ולנסות לחזור לעצמי לאט לאט. כמו תמיד, הדבר הנוח ביותר כרגע הוא לצלול לתהומות, להכנס למיטה ולתת לעצמי לשקוע ולהגיע לשפלים חדשים שמעולם לא נראו. המתיקות המרירה הזאת כשאתה עטוף בפוך וברחמים העצמיים שלך, כמה געגועים יש לי לזה. הכי נוח וקל. לא צריך לעשות כלום חוץ מלהיות במצב מאוזן ולעצום עיניים, ואז הקסם קורה – אתה מרגיש איך הידיים החשוכות של הדיכאון מלפפות סביבך בחיבוק מנחם ונעים, ״אני כאן בשבילך״.

יש לי יותר מידי דברים להפסיד, אז אסור לי לחזור למקום הזה, למרות שהוא קורא לי, ובכל רגע ורגע במהלך היום אני מקבל ממנו אותות ורמזים ושכנועים למה כדאי לי לחזור אליו. אבל יש לי יותר מידי להפסיד. כמה קשה להיות מכור בגמילה. וכמה קשה זה שכל האהבות הגדולות שלך בחייך הם התמכרויות.

כרגע מה שבא לי לעשות זה להדליק סגריה. כולם פה מעשנים ומגניבים, יושבים עם הקליקות שלהם, עם הבגדים הזרוקים שלהם, שותים את הקפה שלהם, צוחקים צחוקים זחוחים כאלה, ומעשנים. בא לי לעשן ולהיות כמוהם כי זה נראה כאילו אין להם דאגות. בהחלט עושה חשק. להדליק סיגריה אחרי סיגירה ולהרגיש שאני בשליטה ושאני מוגן. אני יודע להגיד שזה בולשיט. אבל וואו כמה אני מתגעגע לאפשרות להדליק סיגריה. אני לא מעשן מעל שנה אבל המומחיות שלי זה להתתמכר למערכות יחסים רעילות.

אז אני בבית ואני נאבק כל יום בעצמי, לא ליפול, לא להשאר יותר מידי זמן במקום, לצאת, לחיות, לפתח את עצמי, ליצור, להרחיב את מה שאני יכול ורוצה להציע לעולם, וזה פאקינ קשה. היה מאוד נוח להשאר במקום עבודה המסריח ההוא, כל יום 9-17, בלי דאגה כי אני יודע שבסוף החודש המשכורת הזעומה הולכת להכנס וזה יהיה בסדר והמינוס יסגר וישארו כמה שקלים להזמין אוכל כי מי מבשל.

הלכתי קצת לאיבוד עם מה שרציתי לכתוב אבל מה חדש ממי, הכל אותו דבר. אני לא אתן לעצמי ליפול, אני אהיה חזק בשביל עצמי כי אני צריך לתפקד בעולם ואז מה אם אין לי עבודה, אנשים מאבדים עבודות כל יום ואנשים מוצאים עבודות כל יום וזה הזמן להתמקד בעצמי ולנסות לכוון למה שאני רוצה לעשות ואני רוצה להיות מאייר ואנימטור וזה מה שהלכתי ללמוד וזה המקצוע שלי ולשם אני מכוון, בחיים אף פעם שום דבר לא עניין אותי כמו הנושא הזה. אני אוהב סרטים מצויירים ואני אוהב לצייר אותם, ואני טוב באנימציה. אם יש משהו אחד שאני טוב בו זה להנפיש. עזבו שנייה איור, ציור, רישום, קונסםפט, נטו אנימציה – אני טוב בזה. וזין על מי שיגיד שלא.

תראו מה עשיתי. אני ממש אוהב את זה. הוא לא חף מפאקים אבל הוא מקסים ואני אוהב אותו, והתנועה ממש טובה וזה ממש מהמם יחסית למישהו שלא עשה אנימציה בערך שנתיים. אני ממש גאה בזה למרות שזה רק 3 שניות. לקח לי לעשות את זה שלוש שעות בערך. אני רוצה לעשות עוד כאלה.

אמרתי שאני טוב באנימציה ואני עומד מאחורי זה. הדברים שאני מתקשה בהם – רעיונות, לספר סיפור ומוטיבציה. עם המוטיבציה כרגע אני לא מתמודד כי היא קיימת. אני חסר עבודה והזמן שלי קיים, ואני גם צריך דברים חדשים לתיק עבודות אז מושלם. עם לספר סיפור – נתמודד עם זה שיגיע. אבל רעיון. רעיונות למשהו שיהיה קל לעשות בזמן קצר. משהו חמוד שיראה את היכולת שלי. הייתי רוצה לעשות סרט קצר של 2 דקות לפחות אבל בפעם האחרונה שעשיתי את זה זה לקח חצי שנה בלי תיקונים. וגם כפי שאמרתי, אין לי רעיון. אולי אני אחפש איזשהו אתגר אנימציה באינטרנט ואקח ממנו השראה. לא יודע. אני טוב באנימציה קיצר ואני רוצה להיות אנימטור. זין על כולם. עוד בעיה – דו מימד זה משהו ששייך לעבר. אבל עוד לא. בהצלחה לי.

היום כשחיכיתי לאוטובוס עמדתי עם אוזניות בשטח שבין התחנה לכביש, לפתע הגשתי מישהו נוגע בי בשביל לתפוס את תשומת לבי. הסתובבתי וראיתי את הבנאדם הכי חתיך שראיתי מעודי. הוא עמד שם עם האופנוע שלו והסתכל עליי. ״אפשר לעבור?״ כן, בטח. זזתי. זה מצחיק. אם כבר מישהו חתיך פונה אליי זה רק בשביל שאני אפנה לו את הדרך. צחקתי על זה. אם היו עושים סרט קומדיה על החיים שלי, הסצנה הזאת בהחלט הייתה נכנסת.

קשה לי עם רשתות חברתיות. תמיד טענתי שזה הורס לי את החיים. האנושות נתונה בחרא הזה וזה לא הולך להשתנות בקרוב, ואם אתה מחליט לא לקחת חלק אז אתה מנותק. כולם סתומים נו מה אני אגיד לכם. זה נוח להראות. ככה אנשים יכולים לאשר אותך. אני אמשיך ליצור.

לפעמים בא לי להפסיק להיות משענת. בא לי רק להישען. שמישהו יחזיק שניה את כל המשקל שלי ויתן לי להרפות. אני לא מתכוון להשתנות בשביל אף אחד. אני לא מתכוון לשנות את עצמי בשביל להתאים. אני לא יכול. לפעמים זה מתסכל אבל זה מה יש. ומזל שיש לי את יוקי.

מישהו יכול לעזור לי עם העיצוב של הבלוג? אני שונא את העיצוב ואני לא מצליח להסתדר עם הממשק.

10 תגובות בנושא “Dumb All Over

 1. לפי הפוסטים הקודמים נראה בהחלט שעשו לך טובה שכעת אתה חופשי לחפש עבודה מתאימה ומספקת יותר. אל תתייאש ואל תיפול ותתמכר לאחר כל המאמצים שעשית.
  אני לא יכול לעזור בעיצוב הבלוג שלך בוורדפרס, אבל כן יכול לעזור לך בבניה ועיצוב הבלוג שלך בבלוגספוט עם הממשק האינטואיטיבי ומלא אפשרויות עיצוביות. יש גם אפליקציה שיכולה להעביר את תכני כל הפוסטים שלך מכאן לפלטפורמה בבלוגספוט. הצעתי את זה בזמנו לכול באתר פרפרים, בחינם. לא מעט פנו אלי לבנות להם בלוג ולצערי רובם ככולם לא כתבו, במקרה הטוב פוסט אחד -העבודה הייתה למעשה לשווא.
  אם מתאים לך פנה אלי במייל ל-
  kankanhate@walla.co.il
  אם תחליט שאתה מעוניין, צריך גם שיהיה לך חשבון gmail. אם אין, לא בעייה לפתוח כזה בגוגל.

  Liked by 2 אנשים

  1. תודה רבה על התגובה ועל הרצון הטוב. אני מאוד אוהב את וורדפרס. הוא ממש נוח לי וכיפי לי, אז אני לא חושב שאעבור מפה בקרוב…ניסיתי בעברי את בלוגספוט וזה הרגיש לי כמו ישראבלוג שלוקה בחסר. הדבר היחידי שמפריע לי כאן זה הממשק המוזר של העיצוב אבל כל השאר באמת נירא נוח. אבל ממש תודה על ההיענות וההצעה!

   Liked by 1 person

 2. החירות.
  להשתחרר מהרעילות של אדם.
  הפוסט הזה הוא אולי פוסט מכונן המצביע על דרך חדשה.
  וחתיך על אופנוע מבקש סליחה? אז מול המטורף שפיטר אותך נמצא הדין והיפה שמבקש סלילה.
  כרגל – חיבוק אבהי ענק ו"דובי".

  אהבתי

 3. תגיד, אתה יודע שאתה כותב כל כך יפה?? אז שתכיר! המשפטים שלך יפיפיים! (נניח "הידיים החשוכות של הדיכאון מלפפות סביבך בחיבוק מנחם ונעים")

  ואיך שכתבת שפוטרת, חשבתי לעצמי- יש! הוא לא עובד במקום שמדבר ודורס אותו!! אז אני יודעת שזה מבאס אבל אני באמת שמחה בשבילך. יש מצב שתוכל לקבל דמי אבטלה בינתיים?

  ולגבי אנימציה, פנה למריאנה רסקין שאולי תוכל לתת כמה טיפים ולעזור כמישהי שלמדה אנימציה. היא גם הייתה שנים בישראבלוג ולדעתי תשמח לעזור למישהו מהקהילה

  אה ואם אתה צריך עזרה, בכיף פנה אלי
  הנה המייל שלי:

  אהבתי

 4. האנימציה מתוקה ברמות!!!

  זו תחושה מגעילה שמפטרים אותך אבל מישהו אחר אשם בזה… אין לי ספק שאתה תמצא משהו אחר. בתחום הזה תמיד אפשר למצוא משהו.

  לא יודעת למה אבל אולי תעשה משהו עם הטיקטוק? אני לא מבינה בזה כלום (אין לי אפילו חשבון) אבל אולי אתה יכול להנפיש קטעי סאונד משם? או שיש זכויות יוצרים?

  אהבתי

 5. אנימציה מושלמת! *_*

  (זו אנימציה שעשית להאלווין? שמת אותה באינסטה שלך? אפשר לעקוב אחרייך? אינסטה זו רשת חברתית חמודה, אם אתה עוקב אחרי אמנים ולא אחרי אנשים שעושים סלפי. היא ממש משקמת לי מצבי רוח, לפעמים אפילו מצחיקה. יש שם המון מאיירים ואנימטורים וקריקטוריסטים וקומיקסאים.)

  הסיפור עם החתיך זה פרויקט האנימציה הבא. אתה הולך לעשות אנימציה על מישהו שלא-מתחילים איתו בכל מיני סיטואציות שמתחילות כאילו מתחילים איתו אבל לא, וזו אחת מהן, ואז תראה שחוץ מתנועה מהממת אתה גם עושה ליפסינק ואקטינג. או שתחלק את זה לסיפורים קטנים, כדי שזה יהיה יותר קל, ובסוף תוכל לחבר אותם לפרויקט אחד גדול, אם תרצה. תחשוב גם על זוויות צילום מעניינות וכו'.
  (בעצם זה גם יכול לעבוד בתור קומיקס או וובקומיקס, השאלה מה בא לך לעשות. אם אתה עושה את זה בוובקומיקס אז תגיד איפה אתה מפרסם את זה כי אני רוצה לעקובבב. אני רוצה לעקוב גם אם זו סדרת אנימציות קצרות שתפרסם איפהשהו. וגם אם זה יהיה בסוף סרט קצר, רק שאז אפשר יהיה לראות הכל בבת אחת.)

  אוקיי יכול להיות שטיקטוק שהגיבו לפני זה רעיון טוב יותר, אני לא שם ולא מכירה אבל אני צריכה להכנס לשם, מתישהו, אז תעדכן גם אם תפרסם שם דברים ומקסימום אני אפתח חשבון כדי לעקוב(בבבבב!!!1) אחריך. (בכלל קוראים לזה עוקבים, בטיקטוק?)

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s